Pirts-pirtnieks.lv

Ko dzert pirtī? Siltu tēju vai aukstu ūdeni?

0

Autors: pirtnieks | Tēma: Pirts procedūras | 27-11-2014

Silta tēja vai auksts ūdens?

 

Ejot pirtī, cilvēks patērē ļoti daudz šķidrumu caur svīšanu. Vienas pirts tūres reizā var izsvīst pat 2 L caur sviedriem, tādā veidā pasargājot organismu no pārkaršanas. Lai organisms varētu vieksmīgi funkcionāt, esot uz lāviņas dzesēt organismu, nepieciešams regulāri atjaunot patērēto šķidrumu. Protams, ir vairāki dzērieni ko var lietot, gan ūdeni, gan sulas, gan tējas. Ļoti laba izvēle izvēle ir dzert siltas tējiņas, jo īpaši dažādu zāļu tējas.

Kāpēc jādzer silta tēja?

Tam ir vairāki iemesli. Ļoti labi ir padzerties siltu tēju pirms pirts procedūrām, tas uzsilda organismu, palīdz sagatavot ķermeni pirts siltumam, līdz ar to, veicinot vienmērīgu ķermeņa uzsilšanu, kā teica „klasiķi”, „no iekšām” . Svarīga funkcija pirtiņai, sasildīt visu organismu, ne tikai sasildīties pāris cm dziļumā. Tāpēc, silta tēja, ir lieliska iespēja ātrāk uzsildīties vienmērīgi.

Ir vēl kāds labs iemesls, kāpēc ir labi padzert siltu tēju pirms pirts procedūrā. Pirtiņa ir silts, patīkams, sirsnīgs process, kam lai vai kā, tomēr ir jāsagatavojas, vismaz tik daudz, ka esot uz lāviņas, esi mierīgs, smaidīgs un atpūties. Sitai tēja ir lielilsks veids atpūsties, nomierināties, sagatavoties kam patīkamam, aprunāties ar pirts biedriem.

Augļu, dažādas zālīšu un ziedu tējas, protams ir labas, tās noteikti ir labas. Noteikti var izvēlēties klasiskās pirts tējas, bet ja ir vēlme eksperimentēt, tad labāk uzzināt vairāk par katras tējas, auga ietekmi.

pirts tēja

Starp pirtiņā iešanu noteikti arī vajag uzņemt šķidrumu, jo, kā jau minēju, tad svīstot tiek patērēts diezgan daudz šķidruma. Starp katru reizi tējas krūze ir gana pietiekami lai padzertos un atjaunotu šķidruma rezerves.

Auksts ūdens pirtī

Kāpēc jādzer silta tēja un vai var dzert aukstu tēju, ūdeni, sulu. Kas notiek, ja uz karstiem pirts akmeņiem uzlej karstu ūdeni? Tas patērē salīdzinoši maz enerķiju lai pārvērstos tvaikā. Un kas notiek, ja uz karstiem pirts akmeņiem uzliek ledus gabaliņu? Tam ir jāpārvēršas no ledus par ūdeni, pietiekami jāuzsilst un pēc tam jāiztvaiko. Tātad, arī akmeņi atdzisīs krietni vairāk un patērēs daudz vairāk enerģiju. Ļoti līdzīgs process notiek arī cilvēka organismā. Ja dzeram siltu tēju, tad mēs saglabājam ķermeņa temperatūru, tur pretī, dzerot aukstu ūdeni, mēs patērējam daudz vairāk enerģijas lai auksto šķidrumu uzsildītu līdz ķermeņa temperatūrai, kas pēc pirts apmeklējuma ir krietni lielāka. Dzerot aukstu šķidrumu, organismam ir arī papildus slodze, jo īpaši sirdij. Pirts procedūras ir salīdzinoši liela slodze, tāpēc, nebūtu labi, sirsniņu apgrūtināt vēl vairāk. Bet, ir arī kāds pluss ja dzer aukstu ūdeni. Kā iepriekš aprakstīju, dzerot aukstu šķidrumu, organisms patērē krietni vairāk enerģiju, lai to uzsildītu, līdz ar to, mazinot tauku slāni. Tātad, ja vēlaties zaudēt svaru, var dzert aukstu dzērienu, bet esiet uzmanīgi ar papildus slodzēm, ko tas rada organismam, ar to nevajag aizrauties.

Cik daudz jādzer.

Tas ir ļoti individuāli un atkarīgs gan no cilvēka svara, svīšanas paradumiem, pirts procedūrām utt. Kā arī, svarīgi ko jūs dzerat. Ja tā ir tēja, tad jūs to izdzersiet mazāk, kā ūdeni. Pēc pieredzes varu teikt, ka apmēram 2-3 L pa visu pēršanās procesu arī aiziet. Bet, nevajag pārdozēt, jo ja esat iedzēris pārāk daudz, tad tas apgrūtina nieru un sirds darbību, līdzīgi kā skrējējam, kurš sadzēreis šķidrumu par daudz, ir grūti skriet, tas pats arī pirtiņā. Dzeriet tik, lai jums ir viegli, patīkami, nevajag pārdozēt, un nevajag arī taupīt. Ja dzersiet pārāk maz, vaz, organisms pirtiņā var nesvīst pietiekami labi, līdz ar to, neizvadot visas sliktās vielas no organisma, kā arī, svarīga lieta, var sāpēt galva. Dzeriet tik daudz cik organisms prasa, neļaujiet tam izslāpt.

Pirtī noteikti vajag izvairīties no alkohola lietošanas. Veselīga pirtiņa ar alkoholu, protams, nedraudzējas. Ja ir vēlme kādam stiprākam dzērienam, kāds labs alus pēc pirts procedūrām varētu būt arī labs. Pirms tam, nevajadzētu dot lieku slodzi organismam. Labāk noreibt no labsajūtas ko gūstiet pirtiņā, kā no stiprajām dzirām.

Katrs pats pārzina savu organismu vislabāk, klausiet organismu un lai labs pēriens! Ja jums ir kādi komentāri, piebildes, lūdzu sūtiet uz info@pirts-pirtnieks.lv, labprāt papildināšu rakstu ar jūsu komentāriem vai atbildēm uz jautājumiem!

Komentārus un jautājumus var rakstīt arī mūsu Facebook profilā, un protams, seko mums FB!

fb pirtnieks

Komentāri ir slēgti.