Pirts-pirtnieks.lv

Kāpēc pēršanās pirtī ir tik veselīga?!

0

Autors: pirtnieks | Tēma: Pirts procedūras | 11-04-2011

Kāpēc pirts

jeb argumenti, lai atkalredzētos ar pirts garu

▪ Tradicionāli pirtī var ļoti labi nomazgāties, jo karstuma ietekmē ādu iespējams daudz sekmīgāk attīrīt, kas nav nozīmīgi vienīgi no higiēnas un ētikas viedokļa – ar ādu cilvēks elpo – lai gan daudziem šķiet, ka tas ir tikai tāds izteiciens. Skābeklis ir viens no ādas pamatdarbarīkiem. Lai nodrošinātu tās maksimāli labu funkcionēšanu – pirts būs vispateicīgākā vieta.

▪ Bet āda, kas ir vesela, saprotams, arī izskatās labāk. Tieši tāpat pirts uzlabo arī matu skaistumu. Karstumā viss, kas ādai vai matiem tiek piedāvāts, uzsūcas daudz, daudz labāk. Jāatceras tikai par procedūru secību, proti, organismam tīram jāatļauj izsvīst un tikai tad tas sāk darboties atgriezeniski – caur ādu uzsūkt visu labo, ko tai piedāvājam. Tas pats attiecas arī uz matiem – ielieciet matos uz pirts apmeklējuma beigām jebkuru balzāmu un mati pēc izskalošanas būs visīstākais zīds.

▪ Ar ādu saistīta arī organisma vispārēja attīrīšana. Maldīgi domāt, ka pirts procedūrām ir tikai tīrības un estētikas rezultāts. Īpaši fiziski mazaktīviem cilvēkiem, svīstot pirtī daudz aktīvāk no organisma tiek izvadītas šlakvielas, toksīni – viss tas, kas tur nonācis ar vai bez mūsu ziņas mūsdienu dzīvi dzīvojot un dažreiz pār mēru baudot. Pirts to visu ir spējīga sekmīgi labot.

▪ Pirts ieguvumu spicē noteikti ir arī norūdīšanās, imūnsistēmas stiprināšana un uzturēšana – veselības garants, kurš neļaus jums pielipt pat riebīgākajiem vīrusiem. Ne viens vien zinātājs jūtot saaukstēšanās simptomus mudina doties izkarsēties pirtī, lai nākošajā dienā jau būtu vesels, bet, ja slimība ievilkusies – apmeklējot pirti slimības attīstība nonāks daudz tuvāk izveseļošanās taisnei. Tas pats attiecas arī uz citām ķermeņa neveseluma pazīmēm – pirts mazina dažādu slimību simptomus un sāpes. (Šaubu gadījumā konsultējieties ar ārstu vai savu pirtnieku.)

▪ Pirts nozīmē arī elpvadu atbrīvošanu, asinsrites uzlabošanu, ko sekas ir arī tik nozīmīgā prāta un gara attīrīšana, kas saistīta ar tīri fizioloģisku procesu – asinsspiediens izlīdzinās, elpošana padziļinās un cilvēks izjūt atslābumu, kas, kā zināms, ir priekšnoteikums jaunu ideju ģenerēšanai, domu skaidrībai un augstām darba spējām.

▪ Atslābinošās ietekmes dēļ pirts ir arī lielisks līdzeklis pret bezmiegu – miega kvalitāte uzlabojas ikvienam, jo miegs pēc pirts ir izteikti dziļš un atjauninošs – tādējādi pirts iedarbība ir ilgstoša.

▪ Šī iemesla dēļ pirts īpaši iecienīta sportiska dzīvesveida piekopēju vidū (jo karstuma iedarbībā atslābst arī sportā bieži nogurdinātie muskuļi) kā arī to, kuru darba dienas ir stresa pilnas un atslābināties bez papildus apstākļu palīdzības neizdodas tik veiksmīgi.

▪ Turpinot par atslābināšanos un stresa uzveikšanu, nedrīkst aizmirst vēl vienu kārtīgas pirts komponentu – savu pirtnieku, kas netieši var kalpot par psihologu un tieši par visa ķermeņa profesionālu masieri piedāvājot tradicionālo pēršanu, kas ir viens no masāžas veidiem, kas veicinās svīšanu, klasisko masāžu, akupresūru, masāžu ar dažādiem masāžas rīkiem un dabas veltēm.

▪ Pirts jau pēc definīcijas, ja vien mums ir kvalitātes kritēriji, nozīmē cilvēka atgriešanos pie dabas. Nerunājot jau par to, ka vairums pirtiņu, kurās cilvēki atgriežas vēl un vēl ir ārpus pilsētas, kur ir svaigs gaiss un horizonts nav pretējās mājas logs. Pirts rituālos cilvēks sevī uzņem dabas enerģiju dažādos veidos – gan elpojot pirts garu, gan sildoties pie enerģijas, ko radījusi uguns, gan saņemot dažādu pirts slotiņu ārstniecisko devumu, gan lecot kādā dabīgā ūdenstilpē, gan elpojot nepiesārņotu gaisu ārpus pirts telpām.

▪ Šādi uzskaitot visu labo, ko piedāvā pirts, kļūst skaidrs, ka pirts ir lieliska atpūtas alternatīva – tā ir iespēja, tēlaini izsakoties, atdzimt, pamodināt sevī veselības nomāktos spēkus, kā arī iespēja būt kopā ar cilvēkiem, kas jums ir nozīmīgi – ģimeni, draugiem. Starp citu, pirts ir piemērota arī maziem bērniem, ar noteikumu, ka tie tiek uzmanīti un pirtī pavadītais laiks tiem ir mērenāks – tāpat kā temperatūras. Jebkuram cilvēkam pirts ļaus atveseļoties, uzlabot veselības stāvokli un kvalitatīvi atpūsties.

▪ Turklāt, neatkarīgi no tā vai cilvēki ir informēti vai ne, pirts procedūras attīra arī čakras, kas ietekmē enerģijas cirkulāciju cilvēka enerģētiskajos ķermeņos un spēj ne vien uzlabot fizisko veselību, bet pat ikdienu – ķermenis darbojas daudz efektīvāk, pašsajūta ir daudz labāka, izskatāmies un galvenais jūtamies skaistāki, kaut kāda neizskaidrojama iemesla dēļ jūtamies arī laimīgāki – līdz ar to arī atvērtāki un dzīve sāk piespēlēt daudz vairāk iespēju un šķietamu veiksmes momentu.

 

Viss, kas nepieciešams – kāds jums tīkams pirts kompanjons, sauss dvieļu komplekts, aizrunāta pirtiņa un ļaušanās labākajai senču tradīcijai tuvu pašu pirmsākumam – dabai.

 

Reviews of books by, for, about, and of interest to women. We love books that tell the truth about women’s lives. writing book review Tribune book reviews Book review: ‘No Time Like the Present’ by Nadine Gordimer · Book review: ‘Suddenly, a Knock On the Door’ by Etgar Keret

Jūsu atsauksmes

Jums vajag autorizēties, lai atstātu komentārus.