Pirts-pirtnieks.lv

Ezotēriskā pirts

0

Autors: pirtnieks | Tēma: Pirts procedūras | 11-04-2011

Ezotēriskā pirts

jeb kas pirtī tik maģisks

Jau ūdens uzmešana sakarsušajiem akmeņiem, kam pateicoties telpā ieplūst tvaiks, asociējas ar maģiju, un ne velti. Pirts ir ļoti īpaša vieta. Latviešiem senatnē pirts bijusi tikpat svēta kā baznīca. Sestdienās pirtī tika attīrīts ķermenis, bet svētdienās gars. Mūsdienās daudz kas ir mainījies un tikpat daudz ir nepelnīti aizmirsts, tostarp, arī pirts kā iknedēļas rituāls. Pirts filozofija nemainīgi ir cilvēka un dabas vienotība, turklāt efekts nekad nav tikai fiziski saskatāms – pirts attīra arī prātu un dvēseli, un kalpo par vienu no ietekmētājfaktoriem, kas spēj izmainīt cilvēka eksistenci.

Senči pirtis cēla augsti enerģētiskās vietās un īpaši pieskatīja, lai lāva atrastos uz zelta āderēm, lai pēc pirts tās apmeklētājiem būtu enerģija un spēks. Īpašu nozīmi piešķīra arī būvmateriālu enerģētikai un pirts akmeņu izvēlei – tiem esot jābūt pozitīvi lādētiem, kas kalpo ne vien par pirts enerģētikas koptēla veidošanu, bet arī tīri praktiski – ilgāk saglabā siltumu.

Pēdējā laikā populārs kļuvis Mēness kalendārs, un ne velti, jo mēness iedarbība uz ķermeni, kurā aptuveni 70% ir ūdens, ir visai neapstrīdama. Ļoti labi ir Kristapa Baņķa izstrādātie Mēness kalendāri. Bet, ja izvēlamies vien sekot mēness fāzēm, tad jāņem vērā divas lietas: 1)pilnmēnesī un dienās, kad mēness vēl tikai aug, viss, ko ķermenim piedāvājam, uzsūksies labi, bet pilnmēnesī iedarbība būs visizteiktākā, 2)paejot trim dienām pēc pilnmēness, mēness sāk dilt un efektīvākās ir tieši attīrošās procedūras.

Ņemot vērā pirts filozofiju ″cilvēka un dabas vienotība″, pirts ir lieliska vieta, kur harmonizēt un sakārtot sevi. ″Veselā miesā vesels gars.″ Un šeit noteikti-noteikti jāpiemin ir meditācija. Cilvēkiem, kas par to nav interesējušies, bieži vien šķiet, ka, lai meditētu, obligāti jānodarbojas ar jogu un jābūt kādas atbilstošas reliģijas piekritējam, taču, ja iedziļinās pirts apmeklējuma būtībā, arī tā, kaut nepiefiksēta, kalpo kā meditācija. Kaut vai atslābuma stāvoklis, kad jūs per un masē – cilvēks piemirst par rūpēm un līdzsvaro sevi. Arī to var uzskatīt par meditāciju. Taču tiem, kas vēlas ″izsist″ maksimumu no pirts, ir vērts patīrīt arī savas domas pieliekot nedaudz apzinātu mentālu pūļu, kaut vai vizualizējot veselību, labklājību, vēlamos mērķus un iekšēju skaidrību. Var jau uz to skatīties skeptiski un neticēt domu spēkam, taču tam, ka šādas domas mirklīgi uzlabo garastāvokli – par to var pārliecināties katrs jebkurā laikā.

Papildinot pozitīvu atmosfēru, kuru radām paši savās galvās, var runāt arī par vārdu ″terapija″. Sākot jau ar primitīvāko – psihoterapiju – jā, arī pirtī savam pirtniekam vai kompanjonam var izrunāt savas sāpes, šaubas un izjust atvieglojumu. Bet masāža, akupresūra, ūdens pieskāriens un pēršana pirtī kalpo par pieskāriena terapiju, turklāt, pēc pirts masāža iedarbojas pavisam savādāk – ķermenis burtiski atveras labajam. Tas ir svarīgi, jo katram cilvēkam nepieciešami pieskārieni un enerģijas apmaiņa ar citiem cilvēkiem. Mūsdienās bieži tas ir deficīts, bet pirtī cilvēks saņem to visu pēc pilnas programmas. Pirts ir arī karstā terapija, kad ķermenis tiek izsildīts un tajā tiek atmodinātas enerģijas rezerves – gluži kā stādam pavasara saulē. Apmeklējot pirti cilvēks izbauda arī ūdens terapiju, jo visas pirts darbības pamatā ir strādāšana ar ķermeņa un dabas ūdeni. Šeit var izmantot arī sasaldētu zāļu tēju, jo, ūdeni sasaldējot un tad atlaidinot tiek attīrīta tā enerģētiskā informācija, turklāt, ja sasaldēta tiek tēja, tad tai ir vēl papildus dabas spēks. Un, kā zināms, ūdens, tostarp arī tas, kas ir cilvēka ķermenis, ir ļoti uztverīgs pret domām un novārdošanu – pirtī šī uztvertspēja saasinās. Tādēļ liela nozīme ir jūsu izvēlētajam pirtniekam, jo viņa varā ir realizēt jums labvēlīgas programmas – gluži kā programmējot datoru. Lai arī šīs programmas nevar aptaustīt – tās nav naudā novērtējamas.

Ļoti bieži pirtīs izmanto zāļu tējas – ne vien lai uzņemtu tās iekšēji, bet arī dažādām procedūrām. Piemērām, zāļu tējas ierīvēšana nosusinātā ādā pēc pēršanās, kad āda to visu labprāt uzsūc vai arī apliešanās, kurai piedēvē nedaudz savādāku nozīmi – apliešanās ar ūdeni aizskalo projām negatīvo, ko pirts ir izspiedusi ārpus ķermeņa gan uz fiziskās, gan mentālās ādas un novada to zemē. Ne par velti valda uzskats, ka tieši pēdas no negatīvās enerģijas viedokļa ir visbiežāk mazgājamas.

Tējām ir ļoti dažāda ietekme, lai arī jūtamākai tās iedarbībai nepieciešams kādu konkrētu tēju vai maisījumu lietot kursveidīgi –tieši tāpat kā pirts apmeklējumus un masāžu. Palīdzību un labsajūtu mums sniegs jau pirmā reize, taču vēloties paliekošu rezultātu un jūtamu uzlabojumu, nepieciešams jebkurai lietai pievērsties kompleksi. Zinātāji iesaka iet pirtī vismaz divas reizes mēnesī. Ideāli, ja var atļauties iet katru nedēļu – tad efekts būšot visjūtamākais, jo īpaši tiem, kas nav lieli pirts mīļi bijuši līdz šim un pie karstākas pirts iedarbības nav pieraduši.

Tējas ir arī lieliska aromterapija, kura iedarbojas uz elpvadiem, nerviem, ādu, kā rezultātā papildus pirts iedarbībai tīrās aura un fiziskais ķermenis. Tiesa, nekas nebūs tik spēcīgs, kā dabīgās aromātiskās eļļas no dažādiem dabas produktiem, ko, starp citu, var ļoti variabli pielietot arī ķermeņa kopšanai. No ezotēriskas viedokļa, aromterapijas eļļām piedēvē ļoti labvēlīgu iedarbību – gan baudījumu degunam, gan dažādas iedarbības uz ādu, elpvadiem un ķermeni kopumā, atkarībā no izvēlētā dabas produkta. Šeit jāpiebilst, ka eļļām ir jābūt tiešām dabīgām, pretējā gadījumā būs vienīgi ļoti spēcīga smarža, bet uzpilinot eļļu uz akmeņiem notiks ne tās labvēlīgākās reakcijas, kuru galaprodukts nonāks mūsu ķermenī. Tāpat pirtī, tieši tāpat kā ikdienā, ir vērts domāt ko mēs ieelpojam un liekam uz ādas – tas, ka uz iepakojuma rakstīts natural var nozīmēt arī vienu dabas komponenta izmantošanu blakus septiņiem ķīmiskiem, līdz ar to, ir vērts izlasīt sīkajā drukā rakstīto un konsultēties ar zinātājiem.

Nepelnīti kosmētiskos nolūkos tiek izmantoti teju vienīgi kosmētikas līdzekļu veikalos nopērkamie – tikpat, man gribētos teikt, vēl vairāk, iedarbojas dabas produkti, kurus var iegādāties pārtikas veikalos, tirgū vai izaudzēt uz palodzes, savā vai radu dārziņā. Mūsdienās ir vērts, protams, aizdomāties, ka tāds no Vācijas atbraucis burkāns būs vairākkārtēji kaitīgāks par šokolādi, taču Latvijā audzētais salīdzinoši ir daudz, daudz tīrāks un par to izmantošanu nevajadzētu pārāk uztraukties. Pievērsiet uzmanību vai uz iepakojumiem, šiltēm ir rakstīts, ka produkts nācis no bioloģiskajām Latvijas saimniecībām un jūs izdarīsiet veselībai milzīgu pakalpojumu. Daudzi augi ir pateicīgi iekonservēšanai ziemā pavisam primitīvā veidā tos turot saldētavā. No cauru gadu pieejamajiem dabas produktiem īpaši jāizceļ ir medus un dažādi augļi.

Bet no zemes piedāvātā zinātāju vidū iecienīti ir māli, kuri esot enerģētiski spēcīgi un aļģes. Māli, turklāt, nav dārgs sevis lutināšanas prieks. No māliem var pagatavot tiešām ļoti iedarbīgas sejas, kakla, visa ķermeņa un pat matu maskas – atliek pielikt kādu karoti skāba krējuma, piemēram, Straupes, kas esot dabīgāks, piespiest citronu un maska gatava. Māli ir ļoti dažādi. Drogās nopērkamie pietiek vairākām reizēm un uz iepakojumiem ērti ir sarakstīti katra māla pagatavošanas veidi un pielietojums. Vienīgais, ko nedrīkst – gatavot tos ar metāla priekšmetiem, bet kādu koka lāpstiņu vai karotīti. Māla spēcīgā enerģija negatīvo gan fiziski, gan emocionālo burtiski izvelk ārā un uzsūc sevī. Ja vēl to iespējams sajaukt ar dzīvo ūdeni jeb avota, ar bērza vai kādu tikpat vērtīgu sulu – rezultāts ir dievišķs.

Pirti atstājot labais tonis ir pateikt ″Paldies par pirti!″ uz ko kūrējs vai pērējs parasti atbild ″Uz veselību!″ Tā nav vienīgi pieklājība, ja ticam, ka vārdiem piemīt matēriju ″kustinoša″ iedarbība. Pateicība ir viena no spēcīgākajām dzīves pārveides tehnikām, jo jūtot pateicību mēs apzināti novērtējam to, kas mums ir dots un tīri enerģētiski tas vairo labo, ko mums piespēlē Visums.

Dabas maģija mums ir visapkārt, lai gan pilsētā tā šķiet krietni vien noplucinātāka. Jautājums ieslēpjas tajā, kā mēs protam izmantot savas iespējas, cik radoši pieiet dzīvei un tās kvalitātes uzlabošanai. Pirts ir viens no variantiem.

 

Jūsu atsauksmes

Jums vajag autorizēties, lai atstātu komentārus.